U16 Whites: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΓΑΟ ΚΟΥΚΟΥΒΑΟΥΝΩΝ 58-44

U16 Whites του Πανερυθραϊκού

Γ’ Κατηγορία Παίδων ΕΣΚΑ (15ος Όμιλος) | 12η Αγ.

Την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους πανηγύρισαν οι U16 Whites του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι σε ένα πανέμορφο ματς κατάφεραν να επιβληθούν του ΓΑΟ Κουκουβαούνων με 58-44 στο κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής», στο ντέρμπι της 12ης Αγωνιστικής!

Με το αποτέλεσμα αυτό, οι U16 Whites ανέβηκαν στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα, με συνολικό απολογισμό 7 νίκες και 2 ήττες.

Τα παιδιά των κόουτς Μπίσκα και Γιαουρτόγλου παρότι μπήκαν σχετικά νωθρά στο παιχνίδι και δέχτηκαν 21 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, κατόρθωσαν να βρουν τη συγκέντρωσή τους και ανέβασαν «στροφές», όντας αποτελεσματικά και στις δύο πλευρές του γηπέδου. Μάλιστα, παρά τους πολλούς τραυματισμούς, η διάθεση και η αποφασιστικότητα περίσσευαν, με τους αθλητές μας να κάνουν πραγματική υπερπροσπάθεια για 30 λεπτά, να βελτιώνουν αισθητά την αμυντική τους λειτουργία και να φέρνουν το παιχνίδι στα μέτρα τους, για να φτάσουν τελικά σε μία παλικαρίσια νίκη με 58-44, απέναντι σε έναν εξαιρετικό και αξιόμαχο αντίπαλο!

Τελευταίος αντίπαλος των U16 Whites του Πανερυθραϊκού για το 2021 είναι ο ΝΕΦΟ Νικηφόρος, τον οποίο θα φιλοξενήσουμε την προσεχή Κυριακή (19/12, 15:30), στο κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής», στο πλαίσιο της 13ης Αγωνιστικής του Πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 14-21, 27-28, 45-40, 58-44

Διαιτητής: Ιωαννίδης

Πανερυθραϊκός (Μπίσκας, Γιαουρτόγλου): Αναγνώστου, Ζωντός, Αγγέλου, Τζαβάρας, Καρανάνος, Ευσταθίου, Χουχουλής, Μιχαηλίδης, Πρωτοπαπαδάκης, Καπάτσος, Ελευθερίου.