U16 Reds: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΗΡΙΑ «ΠΛΑΤΩΝ» 67-72

U16 Reds Πανερυθραϊκού

Α1 Κατηγορία Παίδων ΕΣΚΑ | 6η Αγωνιστική

Τεράστια προσπάθεια κατέβαλαν σε ακόμη ένα ματς οι U16 Reds του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι -μετά την πρώτη ιστορική νίκη τους στην Α1 Κατηγορία Παίδων- άφησαν και πάλι εξαιρετικές εντυπώσεις απέναντι σε έναν ισχυρό αντίπαλο, όπως τα Εκπαιδευτήρια «Πλάτων», παρά την ήττα τους στις λεπτομέρειες με 67-72.

Η ομάδα μας αν και μπήκε νωθρά στο παιχνίδι, βελτίωσε γρήγορα την εικόνα της, επιστρέφοντας εντυπωσιακά στο δεύτερο δεκάλεπτο. Ωστόσο, το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε ξανά άσχημα για τα παιδιά μας, τα οποία όμως βρήκαν εκ νέου τόσο τα ψυχικά αποθέματα, όσο και τη συγκέντρωσή τους, κάνοντας και πάλι τον αγώνα ντέρμπι! Στα κρίσιμα τελευταία λεπτά, μείωσαν σε απόσταση αναπνοής (στους 3 πόντους) και είχαν την ευκαιρία να φτάσουν σε ακόμη μία σπουδαία νίκη, όμως στο τέλος δεν τα κατάφεραν.

Την Αγωνιστική, οι U16 Reds του Πανερυθραϊκού δοκιμάζονται στη Ριζούπολη, όπου θα αντιμετωπίσουν τον δυνατό Απόλλωνα Σμύρνης, την προσεχή Τρίτη 18/10 στις 19:30.

Διαιτητές: Ζιώγας, Δημουλάς

Πανερυθραϊκός (Ρώσσης, Δρυμαλίτης): Αγγέλου, Τζαβάρας, Βερύκοκος, Μπουλάνης, Καρδάσης, Καρανάνος, Χουχουλής, Μιχαηλίδης, Καπάτσος, Παπαδέλης, Ελευθερίου, Γαβαλάκης.