U18 Whites: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤ. ΑΘΛΗΤΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 44-74 | ΠΡΕΜΙΕΡΑ

U18 Whites: ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛΗΤΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 44-74

Γ’ Κατηγορία Εφήβων ΕΣΚΑ (14ος Όμιλος) – 2η Αγ.

Πρεμιέρα και για τους U18 Whites του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι, ύστερα από τόσο καιρό μακριά από τα παιχνίδια λόγω της πανδημίας, επέστρεψαν με μεγάλη όρεξη στη δράση και μάλιστα μας αποζημίωσαν με την απόδοσή τους, επικρατώντας στο πρώτο τους φετινό ματς της Ακαδημίας Ανάπτυξης Αθλητών, εκτός έδρας, με 44-74.

Τα παιδιά μας μπήκαν με όρεξη και ζωντάνια από το πρώτο λεπτό στο παρκέ και με παρακαταθήκη τη σκληρή δουλειά στις προπονήσεις όλο αυτό το διάστημα που τα περιοριστικά μέτρα δεν επέτρεπαν τη διεξαγωγή αγώνων, η ομάδα μας κατάφερε από νωρίς να «χτίσει» μία σημαντική διαφορά (11-43 στο ημίχρονο), πραγματοποιώντας ικανοποιητικότατη εμφάνιση τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά.

Σημειώνουμε ότι την 1η Αγωνιστική, οι U18 Whites του Πανερυθραϊκού μας πήραν τη νίκη άνευ αγώνος (20-0), αφού η Άμιλλα δυστυχώς δεν κατάφερε να παραστεί στην αναμέτρηση, ως εκ τούτου το παιχνίδι της 2ης Αγωνιστικής με την Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών αποτέλεσε την Πρεμιέρα της ομάδας μας στη φετινή σεζόν.

Επόμενος αντίπαλος για τους U18 Whites του Πανερυθραϊκού, ο ΣΚ Άνοιξης, τον οποίο θα φιλοξενήσουμε την προσεχή Κυριακή 10/10 και ώρα 15:30, στο κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής», για την 3η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 4-19, 11-43, 33-62, 44-74

Διαιτητής: Χονδρέλη

Πανερυθραϊκός (Δημητρίου, Δρυμαλίτης): Μπίζιος 14, Θωμαΐδης 10, Κοκκαλάκης 7 (1), Δασκαλάκης 10, Δημητρακόπουλος 2, Χατζηθεοδώρου 18 (2), Αναστασόπουλος 8, Σαλεμής 5 (1).