U18 Reds: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 80-74

U18 Reds Έφηβοι

Α1 Κατηγορία Εφήβων ΕΣΚΑ

Το 4 στα 4 έκαναν οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι στο δυσκολότερο μέχρι τώρα παιχνίδι τους κατάφεραν να κάμψουν την αντίσταση και της Δάφνης Δαφνίου με 80-74, για την 4η Αγωνιστική της Α1 Κατηγορίας Εφήβων, διατηρώντας το αήττητό τους.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι στη μεγαλύτερη διάρκειά του, αποζημιώνοντας όσους βρέθηκαν στις εξέδρες του «Στέλιος Καλαϊτζής», με την ομάδα μας να διατηρεί ωστόσο το υπέρ της προβάδισμα σχεδόν σε όλο το ματς, αλλά τους φιλοξενούμενους να παραμένουν συνεχώς κοντά στο σκορ. Έπειτα από ένα ιδιαίτερα αμφίρροπο πρώτο ημίχρονο, οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού ξέφυγαν -για μοναδική φορά στο παιχνίδι- με διψήφια διαφορά στο τρίτο δεκάλεπτο, όμως και πάλι η Δάφνη Δαφνίου επέστρεψε στη διεκδίκηση της νίκης. Παρ’ όλα αυτά, οι παίκτες των κόουτς Ασημακόπουλου και Πιτσινού έδειξαν σε ακόμη μία αναμέτρηση χαρακτήρα, διαχειρίστηκαν το -μικρό έστω- προβάδισμα που είχαν δημιουργήσει και έφτασαν στην τέταρτη διαδοχική τους νίκη στο Πρωτάθλημα!

Την προσεχή Αγωνιστική (5η), οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού δοκιμάζονται την Τρίτη (4/10, 21:30) εκτός έδρας με τον ισχυρό Πλάτωνα, στο κλειστό γυμναστήριο «Ολύμπιο».

Δεκάλεπτα: 19-16, 44-42, 62-56, 80-74

Διαιτητές: Αποστολίδης, Δεληγιάννης

Πανερυθραϊκός (Ασημακόπουλος, Πιτσινός): Παπαδημητρίου 2, Ιωαννίδης 27 (3), Κακαρούχας 12 (3), Παπασταύρου 10, Χατζηθεοδώρου Δ., Κουνίτης 2, Χαβουτσάς 4, Τζιάνο, Χατζηθεοδώρου Γ. 17, Μπότσης 6.