U18 Reds: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 69-43

Α’ Κατηγορία Εφήβων ΕΣΚΑ | Πρεμιέρα Β’ Γύρου

Απολαυστικοί για δυόμιση δεκάλεπτα ήταν οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού μας στην Πρεμιέρα του Β’ Γύρου, οι οποίοι δεν δυσκολεύτηκαν να κάμψουν την αντίσταση της -αξιόμαχης κατά τ’ άλλα- Δάφνης Δαφνίου με 69-43, φτάνοντας στην έβδομη νίκη τους σε οκτώ αγώνες και συνεχίζοντας την εντυπωσιακή φετινή τους πορεία!

Έπειτα από ένα νωθρό 15λεπτο, στο οποίο οι ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ, οι παίκτες του κόουτς Ασημακόπουλου αφυπνίστηκαν και επέβαλαν το ρυθμό τους. Για 25 αγωνιστικά λεπτά οι U18 Reds δεν άφησαν ποτέ το πόδι από το γκάζι, βελτίωσαν αισθητά την άμυνά τους, έπαιξαν μυαλωμένα και στοχευμένα στην επίθεση, «χτυπώντας» τόσο στον αιφνιδιασμό, όσο και στο σετ παιχνίδι (όπου και «διάβασε» σωστά τον αντίπαλο), και συνδύασε ξανά το θετικό αποτέλεσμα με ακόμη μία πολύ καλή εμφάνιση.

Επόμενος αντίπαλος των U18 Reds του Πανερυθραϊκού είναι οι Άγιοι Ανάργυροι, τους οποίους θα αντιμετωπίσουμε εκτός έδρας, στο κλειστό Αγίων Αναργύρων, την ερχόμενη Τρίτη 7/12 και ώρα 21:30, για την 11η Αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας Εφήβων.

Δεκάλεπτα: 17-13, 32-20, 56-31, 69-43

Διαιτητές: Ναστούλης, Αμπελίδης