U18 Reds: ΚΟΡΩΠΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 49-90 | ΠΡΕΜΙΕΡΑ Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΕΦΗΒΩΝ

U18 Reds Έφηβοι

U18 Reds: ΚΟΡΩΠΙ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 49-90

Πρεμιέρα Α1 Κατηγορίας Εφήβων ΕΣΚΑ

Καλύτερο ποδαρικό στο φετινό Πρωτάθλημα της Α1 Κατηγορίας Εφήβων δεν θα μπορούσαν να φανταστούν οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι στην Πρεμιέρα τους πραγματοποίησαν σπουδαία εμφάνιση, επικρατώντας εκτός έδρας του Κορωπίου με 49-90!

Δίχως να αφήσουν περιθώριο στους αντιπάλους τους, οι παίκτες μας μπήκαν από την αρχή αποφασιστικά στο παρκέ του 1ου Γυμνασίου Κορωπίου, παίρνοντας τα ηνία του ματς από τα πρώτα κιόλας λεπτά, ενώ ήδη από το πρώτο ημίχρονο είχαν θέσει ακλόνητες βάσεις για την πρώτη τους νίκη στο Πρωτάθλημα (21-46 στο 20′), παρότι ακόμη είναι πολύ νωρίς και χρειάζονται χρόνο ώστε να φτάσουν στα επιθυμητά επίπεδα. Έτσι, όντας καταιγιστικοί τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση μέχρι το τέλος του παιχνιδιού οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού έφτασαν άνετα στην παρθενική τους φετινή νίκη και στη νικηφόρα Πρεμιέρα, σε αυτή την ΠΕΜΠΤΗ συνεχόμενη συμμετοχή τους στη Μεγάλη Κατηγορία των Εφήβων.

Για τη 2η Αγωνιστική, οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού θα φιλοξενήσουν αύριο (Παρασκευή 23/9, 21:30) το Κολλέγιο Deree, στο «Στέλιος Καλαϊτζής», στο πρώτο εντός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας για τη φετινή σεζόν!

Δεκάλεπτα: 6-27, 21-46, 31-70, 49-90

Διαιτητές: Στρέμπας, Μαρίνος

Πανερυθραϊκός (Ασημακόπουλος, Πιτσινός): Καραΐσκος 4, Ιωαννίδης 21 (3), Κακαρούχας 14, Παπασταύρου 8, Χατζηθεοδώρου Δ. 4 (1), Χαβουτσάς 10 (2), Θεοφιλόπουλος 2, Τζιάνο 8, Χατζηθεοδώρου Γ. 2, Μπότσης 12, Δημητρακόπουλος 5 (1).