U16 Reds: ΓΣ ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ-ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 73-82

Πήραν το θρίλερ και τρίτη σερί νίκη οι U16 Reds

Σε έναν αγώνα που εξελίχθηκε για γερά νεύρα χθες (17/1) στα Βριλήσσια, οι U16 Reds του Πανερυθραϊκού πέρασαν από την έδρα του τοπικού ΓΣ Βριλήσσια με 82-74, φτάνοντας σε τρίτη σερί νίκη στην Α1 Παίδων της ΕΣΚΑ.

Η ομάδα μας είχε τις λεπτομέρειες με το μέρος της στο πρώτο ημίχρονο, όπου προηγήθηκε με 41-42, ενώ παρά το γεγονός, ότι οι γηπεδούχοι αντέδρασαν στο 52-65 της τρίτης περιόδου και με συνεχόμενα τρίποντα ισοφάρισαν, οι παίκτες του Δημήτρη Ρώσση βρήκαν τις απαντήσεις και κατάφεραν να φύγουν νικητές από την αναμέτρηση, εξαργυρώνοντας άλλη μια καλή εμφάνιση στη μεγαλύτερη διάρκεια του παιχνιδιού.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την προσεχή Τρίτη (24/1, 20:00) στο Ολύμπιο με αντίπαλο τα Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα.

ΓΣ Βριλήσσια-Πανερυθραϊκός 73-82

Διαιτητές: Παπαδόπουλος-Δελδήμος

Δεκάλεπτα: 21-24, 41-42, 52-65, 73-82

Βριλήσσια (Τσαλτάκης-Ράρης): Καλπούγκας 14 (1), Κόλλιας, Διαμαντής 6 (2), Κιούσης , Κανδαράκης 2, Θεοδωρίδης, Βλάχος 14 (1), Γιαντσίδης 14 (3), Μαράκης 6,  Βάλβης, Αρβανιτόπουλος 17 (2)

Πανερυθραϊκός (Ρώσσης-Δρυμαλίτης): Αγγέλου 26 (1), Τζαβαρας 6 (2), Βερύκοκος 4, Καπάτσος 1, Καρδάσης 15 (1), Ψωφάκης 8, Καρανάνος, Παπαδέλλης, Χουχουλής 11 (3), Μιχαηλίδης 3 (1), Αντωνόπουλος 8