U15: ΑΟ ΔΙΟΝΥΣΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 24-81

Τουρνουά Παμπαίδων Α’ της ΕΣΚΑ (5ος Όμιλος) | 5η Αγ.

Το αήττητο σερί τους συνέχισαν οι U15 του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι έκαναν το 5 στα 5, στο Τουρνουά Παμπαίδων Α’ της ΕΣΚΑ, επικρατώντας εκτός έδρας του ΑΟ Διονύσου με 24-81 και συνέχισαν ακάθεκτοι τη υπέροχη φετινή τους πορεία.

Τα παιδιά μας, μπήκαν από την αρχή δυνατά και με υψηλή απόδοση τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση, με πανέμορφο -ομαδικό- μπάσκετ, «καπάρωσαν» από νωρίς το 5ο ροζ φύλλο αγώνος (8-50 στο ημίχρονο), φτάνοντας σε ακόμη μία άνετη νίκη, με τους προπονητές μας Χάρη Μπίσκα και Λουκά Γιαουρτόγλου να μοιράζουν το χρόνο συμμετοχής σε όλους τους αθλητές.

Το προσεχές Σάββατο (21/5) και ώρα 18:30, οι U15 του Πανερυθραϊκού μας θα φιλοξενήσουν τον γειτονικό ΣΚ Άνοιξης, για την 6η και προτελευταία Αγωνιστική της διοργάνωσης, στο τελευταίο εντός έδρας παιχνίδι των παιδιών μας για την κανονική περίοδο του Πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 5-27, 8-50, 14-69, 24-81

Διαιτητής: Χατζόπουλος

Πανερυθραϊκός (Μπίσκας, Γιαουρτόγλου): Αγγέλου, Τζαβάρας, Πρωτοπαπαδάκης, Καπάτσος, Βέργος, Ελευθερίου, Σκουντής, Ευσταθίου, Χουχουλής, Αβραμίδης, Μιχαηλίδης, Γαβαλάκης.