U13 Reds: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΡΟΔΟΠΟΛΗ 39-55

Τουρνουά Μίνι ΕΣΚΑ (5ος όμιλος) | 5η Αγ.

Την πρώτη τους -διδακτική- ήττα γνώρισαν οι U13 Reds του Πανερυθραϊκού μας, την τρέχουσα αγωνιστική περίοδο, καθώς η Ροδόπολη επιβλήθηκε της ομάδας μας με 39-55, στο κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής», για την 5η Αγωνιστική του Τουρνουά Μίνι της ΕΣΚΑ.

Τα παιδιά μας ξεκίνησαν, πάντως, καλύτερα στο ματς, πριν μείνουν πίσω στο σκορ στη δεύτερη περίοδο, παραμένοντας όμως ανταγωνιστικοί μέχρι και το τέταρτο οκτάλεπτο. Ωστόσο, η φιλοξενούμενη ομάδα κατάφερε να ξεφύγει στο τελευταίο οκτάλεπτο και να φτάσει τελικά στη νίκη. Παρ’ όλα αυτά, οι μικροί μας αθλητές πάλεψαν μέχρι τέλους, διασκέδασαν το παιχνίδι παρά την ήττα και έκαναν το καλύτερο που μπορούσαν!

Επόμενος αντίπαλος για τους U13 Reds του Πανερυθραϊκού είναι ο Διόνυσος, τον οποίο θα αντιμετωπίσουμε εκτός έδρας, το πρωί της προσεχούς Κυριακής (28/11), στις 11:30, για την Αγωνιστική του 5ου ομίλου του Τουρνουά Μίνι της ΕΣΚΑ.

Οκτάλεπτα: 10-8, 14-19, 19-27, 33-40, 39-55

Πανερυθραϊκός (Πιτσινός, Δρυμαλίτης): Σκονδρέας, Τζιάνο, Φωτόπουλος, Κούρτας, Καββαδίας, Βρογγιστινός, Μπαντέκας, Σιγανάκης, Μπογιατζής, Θεοδοσιάδης, Σιδέρης, Τσιάκος, Πρίντεζης, Βροντίσης