ΠΡΕΜΙΕΡΑ U15 Reds

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛΗΤΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 55-52 (ΠΡΕΜΙΕΡΑ U15 Reds)

ΠΡΕΜΙΕΡΑ U15 Reds (Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ) – 1ος Όμιλος

ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΑΝΑΠΤΥΞΗΣ ΑΘΛΗΤΩΝ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 55-52

Πολύ καλές εντυπώσεις, έστω κι αν δεν συνοδεύτηκαν και από νίκη στο κλειστό του Αγίου Θωμά, άφησαν οι U15 Reds (Παίδες Α’) του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι στην πρεμιέρα τους στην Β’ Κατηγορία της ΕΣΚΑ -παρά την ικανοποιητική τους εμφάνιση- ηττήθηκαν από την Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών με 55-52.

Σε ένα παιχνίδι πανέμορφο, με ωραίο μπάσκετ και από τις δύο ομάδες (παρότι πρεμιέρα), που ήταν ντέρμπι από το πρώτο μέχρι και το τελευταίο λεπτό, ο Πανερυθραϊκός στάθηκε πολύ καλά απέναντι στους γηπεδούχους, με το ματς να πηγαίνει πόντο-πόντο διαρκώς. Στα κρίσιμα τελευταία λεπτά, μάλιστα, οι αθλητές μας είχαν την ευκαιρία να φτάσουν εκείνοι στη νίκη, πέρασαν μπροστά στο σκορ, όμως το… άγχος της πρεμιέρας, αλλά και η αστοχία στις βολές στις τελευταίες φάσεις, τους στέρησαν το θετικό αποτέλεσμα. Ωστόσο, η ομάδα μας, παρά την ήττα, έδειξε πολύ καλό πρόσωπο με όμορφες συνεργασίες, αλλά και πάθος, σε μία εμφάνιση -αν μη τι άλλο- που… άφησε υποσχέσεις για μία σεζόν γεμάτη συγκινήσεις!

Επόμενος αντίπαλος των U15 Reds (Παίδες Α’) του Πανερυθραϊκού είναι η ΑΕ Γκράβας, την οποία η ομάδα μας θα φιλοξενήσει την Τρίτη 1/10, στις 21:30, στο κλειστό “Στέλιος Καλαϊτζής”, για τη 2η Αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 13-14, 24-25, 37-37, 55-52

Διαιτητές: Δράκος, Ψύχας

Πανερυθραϊκός (Μπίσκας, Δρυμαλίτης): Παπαθανασίου, Χαλάτσης, Πράπας, Κόπτσας, Θωμαΐδης, Λαιμός, Χατζηθεοδώρου, Νασιάκος, Δημόπουλος, Στάθης, Αϊβαλιώτης, Μπίζιος.