ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΨΥΧΙΚΟ 57-83

Πανερυθραϊκός - Ψυχικό 57-83

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΌΣ – ΨΥΧΙΚΟ 57-83 | 15η Αγ.

Δεν κατάφερε να ολοκληρώσει νικηφόρα τον Α’ Γύρο του Πρωταθλήματος ο Πανερυθραϊκός μας, καθώς βρέθηκε σε κακή μέρα απέναντι στο ισχυρό Ψυχικό, γνωρίζοντας εντός έδρας ήττα με 57-83, για την 15η Αγωνιστική της Α2.

Οι παίκτες του κόουτς Χουχουλή μπήκαν πιο δυνατά στο παρκέ και προηγήθηκαν με 10-4 στο 3′, με τις δύο ομάδες να βρίσκονται συνεχώς κοντά στο σκορ στο πρώτο μέρος. Το δεύτερο μισό του ματς, όμως, είχε εντελώς διαφορετική εικόνα, αφού ο Πανερυθραϊκός (επηρεασμένος και από τους πολλούς τραυματισμούς του προηγούμενου αγώνα, 4 ημέρες πριν) έχασε τη συγκέντρωσή του και σε συνδυασμό με την πολύ μεγάλη ευστοχία του Ψυχικού από μακριά, η ψυχολογία «έγειρε» εξ ολοκλήρου προς τη μεριά των φιλοξενούμενων, που εκμεταλλεύτηκαν στο έπακρο το καταστροφικό τρίτο δεκάλεπτο της ομάδας μας, ξεφεύγοντας με 42-68 στο 30′. Η εικόνα των παικτών μας βελτιώθηκε στα τελευταία δέκα λεπτά, παρ’ όλα αυτά η κάκιστη τρίτη περίοδος έμελλε να είναι καθοριστική για την τελική έκβαση του ματς.

Πλέον, ο Πανερυθραϊκός στρέφει την προσοχή του στην Εξ Αναβολής εντός έδρας αναμέτρηση με την Ελευθερούπολη, για την 13η Αγωνιστική, την προσεχή Τετάρτη (9/2, 17:00), στο κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» (διαδικτυακή κάλυψη από το «ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ LIVE» και το Official YouTube Channel του Συλλόγου).