ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 54-55 (4η Αγωνιστική U17 Reds)

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ – 4η Αγωνιστική U17 Reds

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ 54-55

Δίχως νίκη έμειναν για τρίτο σερί ματς οι U17 Reds του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι, σε ένα κακό ποιοτικά ματς που ωστόσο εξελίχθηκε σε ντέρμπι, δεν κατόρθωσαν να κάμψουν την αντίσταση της ΑΕΝΚ και πραγματοποιώντας κακή εμφάνιση ηττήθηκαν με 54-55, για την 4η Αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ.

Παρότι μπήκαν πιο δυνατά στο ματς, ξεφεύγοντας στο πρώτο δεκάλεπτο με 13-7, στη συνέχεια οι φιλοξενούμενοι ισορρόπησαν το παιχνίδι, με τις δύο ομάδες να πηγαίνουν πόντο-πόντο μέχρι το τέλος. Η ΑΕΝΚ κατόρθωσε να περάσει μπροστά με 54-55 στο τελευταίο λεπτό, με τους παίκτες μας να μην βρίσκουν σκορ στις δύο τελευταίες τους επιθέσεις, χάνοντας την ευκαιρία να φτάσουν εκείνοι στη νίκη, σε ένα ματς που παρά τη συναρπαστική του εξέλιξη δεν διεκδίκησε “δάφνες” ποιότητας.

Την επόμενη Αγωνιστική (5η), οι U17 Reds του Πανερυθραϊκού μας δοκιμάζονται εκτός έδρας απέναντι στον ΚΑΟ Μελισσίων, την προσεχή Τρίτη 22/10 και ώρα 21:30, στο κλειστό Μελισσίων Β’, για την 5η “στροφή” της Α’ Κατηγορίας Εφήβων ΕΣΚΑ.

Δεκάλεπτα: 13-7, 32-28, 45-46, 54-55

Διαιτητές: Μηλαπίδης, Σπυρλιδάκης

Πανερυθραϊκός Reds (Νούσης, Πιτσινός): Βασιλείου, Λαμπρόπουλος 8, Κούρτας, Τατάκης 2, Κόκκορης 5, Κόπτσας 9 (1), Στασιμιώτης 17 (5), Στυλιανός 7, Μαστόρος, Χαρμπ 4, Κουραχάνης, Ανδρουτσόπουλος 1.