ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 62-80

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 62-80 | 8η Αγ.

Ακόμη μία πολύτιμη νίκη κατέκτησε ο Πανερυθραϊκός μας, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάμψει την αντίσταση της Δάφνης Δαφνίου, καθώς επιβλήθηκε με 62-80, στο κλειστό «Χρ. Αγγουράκης», βάζοντας άλλο ένα σημαντικό διπλό στο «σακούλι».

Η ομάδα μας δεν άφησε κανένα περιθώριο στους γηπεδούχους, έχοντας από την αρχή την πρωτοκαθεδρία στο σκορ, ενώ ήδη από το 4ο λεπτό κι έπειτα η διαφορά κινείτο σε διψήφια επίπεδα. Μάλιστα, με «όπλο» το ασφυκτικό πρέσινγκ (σ.σ. χαρακτηριστικό ότι η ομάδα μας τελείωσε το ματς με 17 κλεψίματα!) και τη γενικότερη εξαιρετική αμυντική λειτουργία, ο Πανερυθραϊκός «εκτόξευσε» τη διαφορά στο +25 στα μέσα του δευτέρου δεκαλέπτου (13-38) με τρίποντο του Παπανικολάου. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι παίκτες μας ουσιαστικά διαχειρίστηκαν το προβάδισμα ασφαλείας που είχαν «χτίσει» από το πρώτο μέρος και δίχως να απειληθούν από τη Δάφνη έφτασαν άνετα στην πέμπτη φετινή τους νίκη!

Την επόμενη Αγωνιστική (9η), ο Πανερυθραϊκός θα υποδεχθεί το Μαρούσι, στο ντέρμπι των βορείων προαστίων, το Σάββατο 4/12, στις 17:00. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!

Δεκάλεπτα: 11-24, 23-45, 42-63, 62-80

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ., Ζιώγας, Αναστασίου

Δάφνη Δαφνίου (Μαρίνος): Τσορμπατζόγλου 14 (2), Μπήλιος 2, Κεχρής 9 (1 τρίπ., 9 ασ.), Γιαννόπουλος 4, Στανόγεβιτς 19 (2 τρίπ., 11 ριμπ.), Σούμαν 9, Περδικάρης 5.

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Μωραΐτης 13 (3/6 τρίπ, 5 κλεψ.), Καλλιανιώτης, Ντουζίδης 5 (1), Κωστόπουλος 7 (2), Σκάνδαλος 10 (6 ασ.), Γιαουρτόγλου, Καμπουρίδης 10 (1), Παπανικολάου 11 (3/6 τρίπ.), Τσάμης 2, Σταματογιάννης 9 (1), Καλογερίας 6 (10 ριμπ.), Ευστρατίου 7 (1).