ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 64-54 (4η Αγωνιστική U15 Reds)

4η Αγωνιστική U15 Reds (Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ) – 1ος Όμιλος

ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ – ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ 64-54

Πάλεψαν, είχαν αρκετά καλή εικόνα, αλλά δεν κατάφεραν να φύγουν με το διπλό από το κλειστό της Ριζούπολης οι U15 Reds (Παίδες Α’) του Πανερυθραϊκού μας, γνωρίζοντας την ήττα με από τον Απόλλωνα Σμύρνης, για την 4η Αγωνιστική της της Β’ Κατηγορίας ΕΣΚΑ, έπειτα από δύο συνεχόμενες νίκες.

Οι παίκτες μας μπήκαν εξαιρετικά στο ματς και έλεγξαν το ρυθμό στο πρώτο δεκάλεπτο (14-20), ωστόσο στη συνέχεια κάποιες αμυντικές ολιγωρίες έδωσαν λύσεις και αυτοπεποίθηση στη δυνατή ομάδα του Απόλλωνα, ο οποίος στην τρίτη περίοδο ξέφυγε με μία διαφορά ασφαλείας (56-38). Όμως, και πάλι τα παιδιά μας δεν παράτησαν σε κανένα σημείο το παιχνίδι, πάλεψαν με πείσμα, μυαλό και υπομονή ως το τέλος και λίγο έλειψε να διεκδικήσουν τη νίκη, απέναντι σε μία απ’ τις πιο ισχυρές ομάδες του πρωταθλήματος!

Επόμενος αντίπαλος για τους U15 Reds (Παίδες Α’) του Πανερυθραϊκού τα Βριλήσσια, τα οποία θα φιλοξενήσουμε στο “Στέλιος Καλαϊτζής”, την προσεχή Τρίτη 22/10 και ώρα 21:30, για την 5η Αγωνιστική της διοργάνωσης.

Δεκάλεπτα: 14-20, 42-34, 56-38, 64-54

Πανερυθραϊκός (Μπίσκας, Δρυμαλίτης): Χαλάτσης, Πράπας, Κόπτσας, Παπαθανασίου, Χριστοδούλου, Λιακόπουλος, Χατζηθεοδώρου, Στάθης, Αναστασίου, Λαιμός, Αϊβαλιώτης, Μπίζιος.