U18 Reds: ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – TRIPLE CROWN 69-45

Α’ Κατηγορία Εφήβων ΕΣΚΑ | 2η Αγωνιστική

Με… εκκωφαντικό τρόπο έσπασαν το ρόδι στη φετινή Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Εφήβων της ΕΣΚΑ οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού μας, οι οποίοι επιβλήθηκαν άνετα της Triple Crown με 69-45, για τη 2η Αγωνιστική του Πρωταθλήματος, κατακτώντας την πρώτη τους νίκη στο Πρωτάθλημα.

Οι παίκτες μας παρουσιάστηκαν αισθητά βελτιωμένοι σε σχέση με το ματς της Πρεμιέρας, έχοντας αποβάλει το άγχος και αποδίδοντας στη μεγαλύτερη διάρκεια της αναμέτρησης πολύ όμορφο μπάσκετ. Μάλιστα, η ομάδα μας ήταν από το πρώτο λεπτό εξαιρετική, με σωστό «διάβασμα» επιθετικά και τρομερή προσήλωση και διάθεση αμυντικά (σ.σ. δέχθηκε μόλις 2 πόντους στο 1ο δεκ.), κάτι που αποτυπώθηκε και στο σκορ, αφού η υπέρ της διαφορά «εκτοξεύθηκε» στο +30 (32-2) προτού καν συμπληρωθούν 12 λεπτά αγώνα, με τον Πανερυθραϊκό να διατηρεί μέχρι τέλους την πολύ καλή του εικόνα και να φτάνει τελικά στη νίκη με 69-45, για την πρώτη του φετινή νίκη!

Επόμενος αντίπαλος για τους U18 Reds του Πανερυθραϊκού (Έφηβοι Α’) η γειτονική ΑΕΝ Κηφισιάς, την οποία και θα αντιμετωπίσουμε την προσεχή Τρίτη 27/10 και ώρα 21:30, στο κλειστό «Δημ. Βικέλας», για την Αγωνιστική του Πρωταθλήματος.

Δεκάλεπτα: 29-2, 46-16, 59-30, 69-45

Διαιτητές: Σκούτας, Αποστολίδης

Πανερυθραϊκός (Ασημακόπουλος, Παλαντζάς): Χαλάτσης 2, Βαρδής 6 (1), Κούρτας, Χαρμπ 17, Τσάδαρης, Κατσόγιαννης 19 (1), Καλύβας 2, Νικολαΐδης 10, Θωμαΐδης 3 (1), Φωτόπουλος, Στυλιανός 6, Σελούλης 4.

U18 Reds: Μόνο υπερηφάνεια για μια σπουδαία σεζόν των Εφήβων του Πανερυθραϊκού!

Μια εξαιρετική χρονιά ολοκληρώθηκε, συνεχίζουμε να ονειρευόμαστε! Ο Πανερυθραϊκός κοίταξε για άλλη μια χρονιά ακόμη πιο ψηλά στην υλοποίηση του αναπτυξιακού του προγράμματος και αυτό

Περισσότερα »

U18 Reds: Για να κοιτάξουν πιο ψηλά με τον Παναθηναϊκό στο Κλειστό «Παύλος Γιαννακόπουλος»

Ο Πανερυθραϊκός συνεχίζει, βήμα προς βήμα, την εξέλιξη του αναπτυξιακού του προγράμματος, με τους U18 Reds να έχουν υπάρξει την φετινή σεζόν χαρακτηριστικούς του εκφραστές,