Πανερυθραϊκός ΑΣ: Η δράση του Σαββατοκύριακου (25-26/11) στα τμήματα υποδομής

Πλούσια δράση με εννέα αγώνες για οκτώ τμήματα

Πλούσια ήταν η αγωνιστική δράση στην Ακαδημία του Πανερυθραϊκού για ακόμη ένα Σαββατοκύριακο (25-26/11), καθώς οκτώ τμήματά μας έπαιξαν σε εννέα ματς συνολικά για τις διοργανώσεις της ΕΣΚΑ και του Legacy Basketball Tournament, με απολογισμό τρεις νίκες και δύο ήττες από τους U18 Whites έως τους U14 Reds, ενώ αγωνίστηκαν και τμήματα από τους U13 Reds έως τους U11 Whites

U18 Whites: Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 73-44

Νέα νίκη στο 14ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ πέτυχαν οι U18 Whites του Πανερυθραϊκού, οι οποίοι επικράτησαν του Αμαρουσίου με 73-44 στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής», μετρώντας ρεκόρ 3-3 σε έξι αγώνες.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή (3/12) με αντίπαλο το Αιγάλεω.

Πανερυθραϊκός-Μαρούσι 73-44
Διαιτητής
: Κωστάκης
Δεκάλεπτα: 19-14, 38-25, 57-36, 73-44
Πανερυθραϊκός (Χατζής-Δρυμαλίτης): Καπάτσος 15 (2), Αεράκης 11 (11), Ψωφάκης 7, Μεμένιος 11 (1), Χουχουλής 21 (4), Μιχαηλίδης, Αντωνόπουλος 4, Τζαβάρας, Γαβαλάκης 4
Μαρούσι (Αναγνώστου): Χατζηπαντελής 3 (1), Ρούσσης 2, Αντωνίου 2, Μπερτάκης 8 (2), Τσέλλος 3 (1), Χατζηνικολής, Ασλάνογλου 2, Αντωνάκης 8 (1), Κορωναίος 3 (1), Αποστολάκης 13 (1), Πανταζής

U18 R+W: Μελίσσια-Πανερυθραϊκός 89-54

Την πρώτη ήττα στο 13ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ γνώρισε ο Πανερυθραϊκός μετά από πέντε σερί νίκες, με τους U18 Reds & Whites να μην τα καταφέρνουν εκτός έδρας στα Μελίσσια με 89-54.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι το προσεχές Σάββατο (2/12, 21:00) στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο τον Χολαργό.

Μελίσσια-Πανερυθραϊκός 89-54
Διαιτητής
: Κυπαρίσσης
Δεκάλεπτα: 18-15, 39-24, 65-40, 89-54
Μελίσσια (Χρυσικός): Στεργίου 4, Ηλιάδης 2, Τσιμερέκης Ν. 30 (3), Ζαλώνης, Βαλβής 9 (1), Ευσταθίου 7, Λάβδας 10, Βαλσαμίδης 10, Τσιμερέκης Π. 7 (1), Καλλέργης 6, Βουραζέλης, Παπαδόπουλος 4
Πανερυθραϊκός (Αργυρόπουλος): Καπάτσος 20 (5), Ψωφάκης 6, Καράβας, Χουχουλής 20 (2), Ιωακειμίδης 5 (1), Μπατζάκας 3 (1), Κουρούδης, Καλιτσουνάκης, Λουτριώτης

U15 Reds: Μελίσσια-Πανερυθραϊκός 62-65 και ΓΣ Βριλήσσια-Πανερυθραϊκός 73-55

Επιστροφή στις νίκες για τους U15 Reds του Πανερυθραϊκού, που πέρασαν από τα Μελίσσια με 65-62 κόντρα στον ΚΑΟ Μελισσίων, μετρώντας πια ρεκόρ 4-2 στο 13ο όμιλο για το πρωτάθλημα Β’ Παίδων της ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την προσεχή Κυριακή (3/12, 15:30) στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο τον Χολαργό.

Μελίσσια (Γκίκας-Πολυχρονόπουλος): Κρητσίνας, Σπανός, Ρούτσης, Λουκόπουλος, Κερασόπουλος, Κοκκινέας, Πέτρου, Πολύζος, Καραρίζος, Μίλκας, Παπαγρηγοράκης

Πανερυθραϊκός (Δρυμαλίτης): Γουνόπουλος, Σκονδρέας, Βούζας, Καυκάς, Σιδέρης, Νικολακέας, Σιγανάκης, Παπανδριανός, Βρογγιστινός, Καραντζιάς, Κουτσιλέος

Οι U15 Reds είχαν «διπλή» υποχρέωση στο Σαββατοκύριακο, παίζοντας και στο Legacy Basketball Tournament, χάνοντας εκεί με 73-55 από τα Βριλήσσια.

Βριλήσσια (Ζακυνθινός): Κοντογιώργης, Απέργης, Περιστέρας, Γεωργόπουλος, Μπιτούνης, Τόλιας, Σαντοριναίος, Γεωργακόπουλος, Γουανγκ, Μηλιώνης, Συμεωνίδης

Πανερυθραϊκός (Δρυμαλίτης): Γουνόπουλος, Σκονδρέας, Αεράκης, Κούρτας, Βούζας, Στάθης, Μάνεσης, Τσιάκος, Παπανδριανός, Τσολακίδης, Παπασταύρου, Κουτσιλέος

U14 Reds: Πανερυθραϊκός-Οίον Αγίου Στεφάνου 49-40

Νέα νίκη πήραν οι U14 Reds του Πανερυθραϊκού, που επικράτησαν του Οίον Αγίου Στεφάνου με 49-40 για τον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος Παμπαίδων Β’ U14, όπου μετρούν πια ρεκόρ 4-1 σε πέντε παιχνίδια.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι το Σάββατο (2/12, 12:00) στο Eurohoops Dome με αντίπαλο την Εξέλιξη Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης.

Πανερυθραϊκός (Ροδίτης-Χαλάτσης): Ρέγκλης, Μουντζούρης, Κάππας, Κωστόπουλος, Τζώρτσος, Ορφανίδης, Λάζαρης, Μωραΐτης, Φάρνελ, Τριχιάς, Ανωγιάτης, Τάνιος, Παπαδημητρίου, Βλαχάκης Κατσούρος

Οίον Αγίου Στεφάνου (Ζαμπελάκης): Ζαννής, Αργύρης, Αυδής, Μούκας, Τρυπάκης, Βενέτης, Λάκκας, Ντάγκαλης, Δοξόπουλος, Ψηφιάς

U13 Reds: Πανερυθραϊκός-Εξέλιξις Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης

Την Εξέλιξη Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης υποδέχθηκαν οι U13 Reds του Πανερυθραϊκού στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» για την 5η αγωνιστική του 1ου ομίλου, στο πρωτάθλημα «Γαλανόλευκα Αστέρια» της ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή (3/12, 09:00) ξανά στο Κλειστο «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο τον Αμύντα.

Πανερυθραϊκός (Ροδίτης-Τσάδαρης): Δραϊνάκης, Λέτσιος, Ρέγκλης, Ευσταθιάδης, Σπανός, Νικολετόπουλος, Παπαϊωάννου, Χριστοδούλου, Χατζηγεωργίου, Φωτόπουλος, Μάντακας, Κουνέλης, Τάνιος, Δασκαλάκης, Τζαβάρας

Εξέλιξις Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης (Κοτσιάρης): Ανδρεάδης, Σμυρναίος, Αναγνωστόπουλος, Κουσανάς, Ηλιόπουλος, Ρούσος, Κρητσωτάκης, Μπουκουβάλας

U13 Whites: ΓΣ Βριλήσσια-Πανερυθραϊκός

Υποχρέωση στα «Γαλανόλευκα Αστέρια» για το 10ο όμιλο είχαν και οι U13 Whites του Πανερυθραϊκού, που αγωνίστηκαν στο Κλειστό Ολύμπου Α’ κόντρα στον ΓΣ Βριλήσσια.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή (3/12, 09:00) στο Κλειστό του Αγίου Θωμά με αντίπαλο το Μαρούσι.

Πανερυθραϊκός (Παππάς): Αναγνωστόπουλος, Μπαφές, Νικολακέας, Παναγόπουλος, Λαζαράκης, Λιναρδούτσος, Διονυσιώτης, Μαραβελάκης, Γάτσης, Σταματάκης, Μπερζοβίτης, Οικονόμου

U11 Reds: ΓΣ Βριλήσσια-Πανερυθραϊκός

Το δεύτερο αγώνα τους για τον 1ο όμιλο στο πρωτάθλημα Μίνι Μπάσκετ U11 της ΕΣΚΑ έδωσαν οι U11 Reds του Πανερυθραϊκού, που αγωνίστηκαν στο Κλειστό Ολύμπου Α’ απέναντι στον ΓΣ Βριλήσσια.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι το νέο έτος και, συγκεκριμένα, στις 13 Ιανουαρίου 2024, με αντίπαλο τη σχολή Ι. Μ. Παναγιωτόπουλου.

Πανερυθραϊκός (Παπαθεοδώρου-Μακρή): Αγγελόπουλος, Ακτενίζογλου, Ασημακόπουλος, Ρεπάντης, Ανωγιάτης, Κατσιώτης, Σιδέρης, Γρηγορίου, Καρακώστας, Κωνσταντίνου, Δεπόλας, Καρράς, Δασκαλάκης, Καρακατσάνης

U11 Whites: Πανερυθραϊκός-ΦΟ Τούφας

Το δεύτερο επίσημο αγώνα τους έδωσαν οι παίκτες, που απαρτίζουν την ομάδα των U11 Whites του Πανερυθραϊκού, που υποδέχθηκαν στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» τον ΦΟ Τούφας.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι το επόμενο Σάββατο (9/12, 10:45) στο Κλειστό «Μ. Παπαδάκης» απέναντι στον Προμηθέα Χαλανδρίου.

Πανερυθραϊκός (Καλούδας): Τσέκας, Νικοτιάν, Λαμπρινίδης, Ευσταθίου, Βάθης, Κατσαρός, Χαμπάλογλου, Μπρι, Κωνσταντάκος, Τσαβάς, Φετάνης, Κόντζας, Βαούτσης, Τσιμπουράκης, Καραγιάννης

ΦΟ Τούφας (Κλαοσάκας): Πανάγος Α., Πανάγος Αθ., Κατσικάλης, Αγγελόπουλος, Ματσούκας, Μπλάζος, Λεφίγγος, Μπόσκος, Αθανασόπουλος, Διαμαντούρος, Ηλιομαρκάκης, Παπαδημητρίου

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Περρισσότερα Νέα

Πανερυθραϊκός: Η τρίτη εβδομάδα του 32ου Navarino Basketball Summer Camp είχε… αύρα πρωταθλητή Ευρώπης με την παρουσία του Δημήτρη Μαυροειδή (photo gallery)

Συνεχίζουμε δυναμικά για άλλη μία εβδομάδα! Το 32ο Navarino Basketball Summer Camp του Πανερυθραϊκού συνεχίστηκε για τρίτη εβδομάδα (1-5/7) στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής», με τους

Περισσότερα »

Εγγραφή στο Newsletter

Παρακαλώ διαβάστε τους Όρους Χρήσης της Ιστοσελίδας.