Πανερυθραϊκός ΑΣ: Η δράση του Σαββατοκύριακου (2-3/3) στα τμήματα υποδομής

Δράση με τέσσερις αγώνες για ισάριθμα τμήματα και μια επιτυχημένη πρεμιέρα

Η δράση του Σαββατοκύριακου (2-3/3) ήταν έντονη για ακόμη ένα διήμερο στην Ακαδημία του Πανερυθραϊκού. Η ομάδα μας είδε τους U18 Reds να αγωνίζονται στο Final-8 του πρωταθλήματος Rising Stars της ΕΟΚ, ενώ ακόμη τέσσερα τμήματα υποδομής έπαιξαν στις διοργανώσεις της ΕΣΚΑ στο διήμερο, που πέρασε.

U15 Reds: Πανερυθραϊκός-Ανοιξη 68-23

Πρεμιέρα με νίκη στον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος Παμπαίδων Α’ U15 πέτυχαν οι U15 Reds του Πανερυθραϊκού, επικρατώντας της Ανοιξης με 68-23 και ξεκινώντας με ιδανικό τρόπο τις υποχρεώσεις τους στο νέο πρωτάθλημα.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή (10/3, 10:15) στον Αγιο Στέφανο με αντίπαλο τον Οίον Αγίου Στεφάνου.

Πανερυθραϊκός (Δρυμαλίτης-Ροδίτης): Τσολακίδης, Παπασταύρου, Μικέλης, Γουνόπουλος, Σκονδρέας, Αεράκης, Κούρτας, Φωτόπουλος, Στάθης, Μάνεσης, Πρίντεζης, Σιδέρης, Φραγκιαδάκης, Παπανδριανός

Ανοιξη (Ρούμπαλης-Τσεπέρης): Τσομώκος, Μαμάτσης, Ανδριόπουλος, Μπακαστάκος, Ψυχαλός, Συνοδινός, Καμπουράκης, Αρχοντής, Λαυρέντζος, Τσεμπέρης

U13 Reds: Εξέλιξις Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης-Πανερυθραϊκός

Οι U13 Reds του Πανερυθραϊκού αγωνίστηκαν στο Eurohoops Dome, με αντίπαλο την Εξέλιξη Ακαδημία Καλαθοσφαίρισης, στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος «Γαλανόλευκα Αστέρια» της ΕΣΚΑ στον 1ο όμιλο.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή (10/3, 09:00) στο 3ο Γυμνάσιο Υμηττού με αντίπαλο τον Αμύντα.

Αμύντας (Κότσιαρης): Ψύχας, Ανδρεάδης, Σμυρναίος, Αναγνωστόπουλος, Ηλιόπουλος, Φασουλόπουλος, Φωλιάς, Ρούσος, Κρητσωτάκης, Γλυνός

Πανερυθραϊκός (Ροδίτης-Τσάδαρης): Λέτσιος, Ρέγκλης, Μουντζούρης, Σπανός, Παπαϊωάννου, Νικολακέας, Τζώρτσος, Χατζηγεωργίου, Φωτόπουλος, Μάντακας, Ανωγιάτης, Τάνιος, Δασκαλάκης, Τζαβάρας

U13 Whites: Πανερυθραϊκός-Βριλήσσια

Οι U13 Whites, από την πλευρά τους, υποδέχθηκαν για το 10ο όμιλο τα Βριλήσσια στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής».

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή (10/3, 09:00) ξανά στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο το Μαρούσι.

Πανερυθραϊκός (Παππάς): Αναγνωστόπουλος, Μαρτιώνος, Κουτουκάκης, Λαζαράκης, Κατσίνης, Κοτσιαβέλος, Διονυσιώτης Λ., Διονυσιώτης Μ., Καραμπουρνιώτης, Γάτσης, Μαραβελάκης

Βριλήσσια (Τσαλτάκης): Λοτσάρης, Καρβούνης Δ., Αργυρόπουλος, Τσαλτάκης, Τσαμπάνης, Ζαννός Λ., Ζαννός Κ., Μαντζιάβας, Τζορτζ, Προδρόμου, Καρβούνης Α., Παπαδαρσάκης

U12 Reds: Πανερυθραϊκός-Δούκας

Οι U12 Reds του Πανερυθραϊκού υποδέχθηκαν τον Δούκα στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής», στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Μίνι Μπάσκετ U12 της ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι το Σάββατο 30 Ιανουαρίου (15:10) στο ΟΑΚΑ με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό.

Πανερυθραϊκός (Αργυρόπουλος): Κατέβας, Σαμπάνης, Κρόκος, Βαρνάβας, Μοσχοβής, Βαγενάς, Λάζαρης, Ανθουλάκης, Ντελελές, Δροσόπουλος, Πέππας, Σιουμάλας

Δούκας (Βασιλάκος): Μικρός, Κοντάκος, Μαμουλάκης Σ., Γεωργίου, Γεωργιόπουλος, Γρηγοριάδης, Μαμουλάκης Α., Χατζηιωάννου, Λυγερός, Λαδονικόλας, Χριστάκος

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Περρισσότερα Νέα

Εγγραφή στο Newsletter

Παρακαλώ διαβάστε τους Όρους Χρήσης της Ιστοσελίδας.