Πανερυθραϊκός ΑΣ: Η δράση του Σαββατοκύριακου (16-17/12) στα τμήματα υποδομής

Αγώνες για τέσσερα τμήματα

Δράση υπήρξε και το περασμένο Σαββατοκύριακο (16-17/12) στην Ακαδημία του Πανερυθραϊκού, με τέσσερα παιχνίδια για ισάριθμα τμήματα, από τους U18 Reds&Whites έως τους U13 Reds, ενώ στα πιο ανταγωνιστικά τμήματα η ομάδα μας μέτρησε μία νίκη και δύο ήττες.

U18 R+W: Αχαρνής-Πανερυθραϊκός 75-46

Τη δεύτερη ήττα τους σε επτά αγώνες υπέστησαν οι U18 Reds&Whites του Πανερυθραϊκού στο πρωτάθλημα του 13ου ομίλου της Β’ Κατηγορίας Εφήβων ΕΣΚΑ, με 75-46 από την Αχαρνής στο Μενίδι.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι στις 13 Ιανουαρίου 2024 (21:00) στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο τα Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα.

Αχαρνής-Πανερυθραϊκός 75-46
Διαιτητής
: Παπανικολάου
Δεκάλεπτα: 16-10, 40-22, 56-37, 75-46
Αχαρνής (Πάργας-Σκλαβής): Κουμπαρέλος 19 (1), Κωσιώρης 2, Δήμου 6, Κατσαΐτης 8, Πεκρίδης 5 (1), Σκλαβής 2, Καπράλος 9, Χονδρογιάννος 9 (1), Καρπουζλής 5, Χαμηλοθώρης 4, Ζέπος 2, Κωνσταντής 4
Πανερυθραϊκός (Αργυρόπουλος): Ψωφάκης, Βερύκοκος 16 (1), Δημητρακόπουλος 11, Λέτσιος, Ιωακειμίδης 5 (1), Μπατζάκας 5 (1), Πάτσης, Κουρούδης, Αντωνόπουλος 9, Τζαβάρας, Λουτριώτης

U15 Reds: ΟΚΑ Μεσογείων-Πανερυθραϊκός 82-58

Την ήττα με 82-58 στο Μαρκόπουλο από τον ΟΚΑ Μεσογείων γνώρισαν οι U15 Reds του Πανερυθραϊκού, έχοντας τέσσερις νίκες σε οκτώ αγώνες στο 13ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας Παίδων ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι στις 14 Ιανουαρίου 2024 (15:30) στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο τα Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα.

ΟΚΑ Μεσογείων (Αθανασόπουλος): Λεμποτέσης, Τσικρικάς, Οικονομόπουλος, Μαργαρώνης Ι., Φούντας, Κούμρια, Τζανενάς, Μαργαρώνης Ν., Ντάτσας, Στρουγγάρης, Κολιαβασίλης

Πανερυθραϊκός (Δρυμαλίτης): Μικέλης, Γουνόπουλος, Αεράκης, Κούρτας, Βούζας, Στάθης, Τσίλκος, Πρίντεζης, Καυκάς, Σιδέρης, Βρογγιστινός, Τσολακίδης

U14 Reds: ΓΣ Ανοιξης-Πανερυθραϊκός 31-50

Την επιστροφή τους στις επιτυχίες πανηγύρισαν οι U14 Reds του Πανερυθραϊκού, περνώντας από την Ανοιξη με 50-31 έναντι του ΓΣ Ανοιξης και μετρώντας πια πέντε νίκες σε οκτώ αγώνες στον 3ο όμιλο του πρωταθλήματος Παμπαίδων Β’ ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι στις 14 Ιανουαρίου 2024 στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο τον ΓΣ Ωρωπού.

ΓΣ Ανοιξης (Τσάδαρης): Τσομώκος, Μπακαστάμος, Παναγιωτόπουλος, Πιάτσης, Αρχοντής, Γιαννακόπουλος, Λαυρέντζος, Σοφιάς, Καλλίτσης, Παπαϊωάννου, Τσεμπέρης, Σπυρόπουλος

Πανερυθραϊκός (Ροδίτης-Χαλάτσης): Δεληκλιτσιώτης, Ρέγκλης, Μάνος, Κωστόπουλος, Τζώρτσος, Ορφανίδης, Φάρνελ, Σάφης, Τριχιάς, Κουτσιλέος, Παπαδημητρίου, Βλαχάκης, Κατσούρος

U13 Reds: Πανερυθραϊκός-ΑΕΚ

Την τελευταία τους υποχρέωση για το 2023 είχαν μπροστά τους οι U13 Reds του Πανερυθραϊκού για το πρωτάθλημα «Γαλανόλευκα Αστέρια» της ΕΣΚΑ, αντιμετωπίζοντας την ΑΕΚ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι στις 14 Ιανουαρίου 2024 (12:00) στον Χολαργό με αντίπαλο την ομώνυμη ομάδα.

Πανερυθραϊκός (Ροδίτης-Τσάδαρης): Ρέγκλης, Μουντζούρης, Ευσταθιάδης, Σπανός, Γιάννης, Παπαϊωάννου, Χατζηγεωργίου, Φωτόπουλος, Μάντακας, Κουνέλης, Παναγόπουλος, Ανωγιάτης, Τάνιος, Δασκαλάκης, Τζαβάρας

ΑΕΚ (Ζήκας): Μυτακίδης, Κλωνάρης, Παρλακίδης, Στέφος, Καλάκος, Χατζόπουλος, Σαξώνης, Λάζαρης, Κουρμούλης, Γεωργίου

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Περρισσότερα Νέα

Εγγραφή στο Newsletter

Παρακαλώ διαβάστε τους Όρους Χρήσης της Ιστοσελίδας.