Πανερυθραϊκός ΑΣ: Η δράση του Σαββατοκύριακου (13-14/1) στα τμήματα υποδομής

Δράση για έξι τμήματα σε άλλο ένα γεμάτο διήμερο

Πλήρης δράση υπήρξε για ακόμη ένα Σαββατοκύριακο (13-14/1) στην Ακαδημία του Πανερυθραϊκού, με έξι τμήματα να αγωνίζονται συνολικά σε επτά παιχνίδια. Στα πιο ανταγωνιστικά τμήματα, η ομάδα μας μέτρησε τρεις νίκες και δύο ήττες σε πέντε αγώνες.

U18 Whites: Αρης Πετρούπολης-Πανερυθραϊκός 72-65

Την ήττα με 72-65 από τον Αρη Πετρούπολης γνώρισαν στην Πετρούπολη οι U18 Whites του Πανερυθραϊκού, με την ομάδα μας να μετρά τέσσερις νίκες σε οκτώ αγώνες στο 14ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή (21/1, 15:30) στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο τον Μελά Αγίου Ελευθερίου.

Αρης Πετρούπολης-Πανερυθραϊκός 72-65
Διαιτητής
: Βάγιας
Δεκάλεπτα: 10-18, 29-32, 46-44, 72-65
Αρης Πετρούπολης (Αρχιμανδρίτης): Γαλάνης 2, Κότσικος 4, Αναγνωστόπουλος 16, Καράμπελας 5, Καπίρης 2, Αδάμης 5 (1), Ευθυμιάτος 6 (2), Βιολάντης 16 (2), Κώρος 16 (1), Πυλαρινός
Πανερυθραϊκός (Χατζής-Δρυμαλίτης): Καπάτσος 16 (3), Βερύκοκος 12 (2), Ψωφάκης 6, Χουχουλής 11 (2), Αντωνόπουλος 5, Μιχαηλίδης 8 (1), Τζαβάρας 6

U18 R+W: Πανερυθραϊκός-Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα 70-120

Οι U18 Reds & Whites του Πανερυθραϊκού ηττήθηκαν στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με 120-70 από τα Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα και η ομάδα μας έχει πια πέντε νίκες σε οκτώ αναμετρήσεις στο 13ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας Εφήβων της ΕΣΚΑ.

Πανερυθραϊκός-Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα 70-120
Διαιτητής
: Περρής
Δεκάλεπτα: 20-35, 37-58, 47-90, 70-120
Πανερυθραίκός (Αργυρόπουλος): Καπάτσος 36, Αραπάκης, Λέτσιος 2, Ιωακειμίδης 7 (1), Πάτσης 13 (1), Τζαβάρας 12, Λουτριώτης
Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα (Μπεζεριάνος): Γραμματικόπουλος 13 (1), Παπαδόπουλος 31 (9), Ξέρνος, Ιορδάνης 18 (3), Σεργεντάνης 10, Ζαμάνης 23 (3), Κωνσταντόπουλος 16 (3), Καίρος 8

U15 Reds: Πανερυθραϊκός-Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα 66-44 και Αρης Νικαίας-Πανερυθραϊκός 44-57

«Διπλή» επιτυχία μέτρησαν το περασμένο Σαββατοκύριακο οι U15 Reds του Πανερυθραϊκού. Οι παίκτες των Δρυμαλίτη-Ροδίτη, αρχικά, επικράτησαν των Εκπαιδευτηρίων Πλάτωνα με 66-44 στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής», πετυχαίνοντας την πέμπτη τους νίκη σε εννέα αγώνες στο 13ο όμιλο της Β’ Κατηγορίας Παίδων της ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την επόμενη Κυριακή (28/1, 15:30) στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο τη Ροδόπολη.

Πανερυθραϊκός (Δρυμαλίτης-Ροδίτης): Μικέλης, Αεράκης, Βούζας, Βρογγιστινός, Τσιάκος, Πρίντεζης, Καυκάς, Σιδέρης, Νικολακέας, Σιγανάκης, Παπανδριανός, Παπασταύρου

Εκπαιδευτήρια Πλάτωνα (Ασλάνογλου-Γιαννέλη): Ιωάννου, Αλεξόπουλος, Χρυσομάλλης, Βλασόπουλος, Χριστοφυλάκης, Λούλης, Παναγιωτόπουλος, Καβάλος, Γκολφινόπουλος, Μουρκούσης, Δημητράκης, Σακελλαρόπουλος

Η ομάδα μας δεν έμεινε μόνο σε αυτό το αποτέλεσμα και, μάλιστα, πέρασε και από το Κλειστό «Γ. Χαλκίδης» με 57-44 έναντι του Αρη Νικαίας για το Legacy Basketball Tournament.

Αρης Νικαίας (Μωυσιάδης): Πετρίδης, Παπαγιάννης, Παπατσώρης, Τσεμπέρης, Τουλιάτος, Σκορδάς, Λεπέσης, Φαναρίτης, Χαρτοφύλακας, Παπαδομανωλάκης, Καραγιάννης, Τζανακάκης

Πανερυθραϊκός (Δρυμαλίτης-Ροδίτης): Παπασταύρου, Μικέλης, Γουνόπουλος, Σκονδρέας, Αεράκης, Φωτόπουλος, Βούζας, Στάθης, Μάνεσης, Καυκάς, Φραγκιαδάκης, Παπανδριανός, Τσολακίδης

U14 Reds: Πανερυθραϊκός-ΓΣ Ωρωπού 52-33

Οι U14 Reds συνέχισαν νικηφόρα και στο 2024, κερδίζοντας με 52-33 τον ΓΣ Ωρωπού και μετρώντας πια έξι θετικά αποτελέσματα σε εννέα αναμετρήσεις για το πρωτάθλημα Παμπαίδων Β’ της ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι το Σάββατο (20/1, 20:00) στη Ροδόπολη με αντίπαλο τον ΑΣ Ροδόπολης.

Πανερυθραϊκός (Ροδίτης-Χαλάτσης): Μάνος, Κωστόπουλος, Τζώρτσος, Ορφανίδης, Λάζαρης, Μωραΐτης, Φάρνελ, Τριχιάς, Κουτσιλέας, Παπαδημητρίου, Βλαχάκης

ΓΣ Ωρωπού (Σταμάτης): Μπιλιάλης, Γκιολές, Γερούτσης, Γεωργουλάκος, Κολενιάρης, Βασιλείου, Λαμπρόπουλος, Βασιλός, Ηλιάσκος, Καραγιάννης

U13 Reds: Χολαργός-Πανερυθραϊκός

Τον πρώτο τους αγώνα για το 2024 έδωσαν και οι U13 Reds του Πανερυθραϊκού, οι οποίοι αντιμετώπισαν εκτός έδρας τον Χολαργό για την 9η αγωνιστική του πρωταθλήματος «Γαλανόλευκα Αστέρια» της ΕΣΚΑ.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι την Κυριακή (21/1, 09:00) στο Κλειστό «Στέλιος Καλαϊτζής» με αντίπαλο την Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών.

Χολαργός (Γεωργουλάκης): Φεργαδιώτης, Οικονομόπουλος, Γκάνας, Μουρίκης, Κοντάκος, Κουτσιούμπας, Γεωργάκης, Συργκάνης, Αλεξίου, Σορώκος, Μανουσάκης, Δέδες

Πανερυθραϊκός (Ροδίτης-Τσάδαρης): Λέτσιος, Ρέγκλης, Μουντζούρης, Ευσταθιάδης, Σπανός, Παπαϊωάννου, Χατζηγεωργίου, Φωτόπουλος, Μάντακας, Κουνέλης, Παναγόπουλος, Τάνιος, Δασκαλάκης

U11 Whites: Πανερυθραϊκός-ΓΣ Χαλανδρίου

Οι U11 Whites του Πανερυθραϊκού υποδέχθηκαν τον ΓΣ Χαλανδρίου για την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος Μίνι Μπάσκετ U11 της ΕΣΚΑ, στο πλαίσιο του δικού τους πρώτου ματς για το 2024.

Ο επόμενος αγώνας μας είναι το επόμενο Σάββατο (27/1, 17:10) στο Μαρούσι με αντίπαλο την Ακαδημία Ανάπτυξης Αθλητών.

Πανερυθραϊκός (Καλούδας): Βαούτσης, Βάθης, μάνος, Λάρδας, Καραγιάννης, Κόντζας, Λαμπρινίδης, Μακρής, Μαρκουδάκης, Νικοτιάν, Παπαδόπουλος, Τσαβάς, Τσεκές, Τσιμπουράκης, Φετάνης, Χαμπάλογλου

ΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ

Περρισσότερα Νέα

Εγγραφή στο Newsletter

Παρακαλώ διαβάστε τους Όρους Χρήσης της Ιστοσελίδας.