U18 Reds: Πανερυθραϊκός-Παπάγου 88-72

Πρώτη πρόκριση στους προκριματικούς αγώνες της ΕΣΚΑ

Την πρόκριση απέναντι στον Παπάγου με 88-72 πήραν στο Δαΐς οι U18 Reds του Πανερυθραϊκού, με την ομάδα μας να περνά στον τελικό του 1ου ομίλου για το πρωτάθλημα Rising Stars της ΕΟΚ, στην 1η προκριματική φάση, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Κυριακή (22/9, 18:15) τον Δούκα.

Ο Πανερυθραϊκός κατάφερε σε ένα πρώτο ημίχρονο πιο ισορροπημένο να πάρει το προβάδισμα με 37-33 και, στη συνέχεια, με ένα εξαιρετικό τρίτο δεκάλεπτο κατάφερε να ξεφύγει στο σκορ με 66-52, διατηρώντας το προβάδισμα αυτό μέχρι το τέλος και κάνοντας το πρώτο του «βήμα» στο Rising Stars.

Ο αγώνας με τον Δούκα διεξάγεται στο Κλειστό «Μιχ. Μουρούτσος» της Δάφνης την Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου στις 18:15.

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ-ΠΑΠΑΓΟΥ 88-72